»166 forenzičnih sodnih ocen o različnih osebah sem primerjal s prakso, ki jo imajo v državah, kjer imajo sodno psihologijo razvito. Ugotovil sem, da se pri nas slovenski izvedenci ne držijo teh standardov, nobenih strokovnih smernic. Poleg tega uporabljajo psihološke teste, za katere je stroka v resnih dvomih.«
»Vsak tretji dopis stranke zahteva mojo razrešitev. Izpostavljen sem bil žaljenjem javno ali v sodni dvorani.«
»Če je vložen predlog za izdajo začasne odredbe, sodišče odloča hitro, takrat ne pridobiva mnenja izvedenca, ampak se odloča na podlagi zadev v spisu. Seveda pa ima stranka možnost pritožbe.«
»Ne le, da izdelajo izvedensko mnenje z zamudo, ampak ga sploh ne izdelajo. Sodišču vračajo sodne spise brez izdelanih mnenj, in to se zgodi dvakrat, trikrat ali štirikrat.«
»Tega nisem pričakovala in sem temu zato tudi nasprotovala, saj menim, da predlog za izločitev vsebinsko ni utemeljen.«
»Sam postopek mogoče izvesti na Inštitutu za sodno medicino, bo pa izjemno težko dobiti ustrezno truplo ženskega spola.«
»Izvedenci delajo več kot lahko, so preobremenjeni. Zato bi bilo treba njihovo število povečati.«
»To lahko hitro pelje v napačno smer. Psihologija množic ima svoje učinke.«
»V več kot polovici primerov so uporabili projekcijske teste, pri otrocih kar pri 85 odstotkih – to je zelo veliko. Ko smo leta 2001 opravili raziskavo v Avstraliji, je projekcijske teste uporabljalo le 16 odstotkov psihologov. To je pomembna raziskava, psihologi naj jo jemljejo resno.«
»O nastopu sodnega izvedenca odloča po predstavitvi drugih dokazov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju